Już jutro obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji proponujemy wykonanie ciasteczek w kształcie ziemi. Do ich wykonania potrzebny będzie barwnik spożywczy, jeżeli go nie posiadać, a macie w swoich zapasach pisaki do malowania ciasteczek, to można upiec ciasteczka a potem je ozdobić kolorem niebieskim i zielonym lub narysować na nich kwiatki, słoneczko, drzewka itp. Jeżeli któreś z naszych Przedszkolaków wspólnie z rodzinką (mamą, tatą) spróbuje przygotować te ciasteczka to podeślijcie nam zdjęcia gotowych pyszności na adres: magda-przedszkole@wp.pl

Przepis na ciasteczka:

Składniki:

1 kostka masła

3 szklanki mąki

pół szklanki cukru

1 cukier waniliowy

2 łyżeczki proszku do pieczenia

2 jajka

barwnik spożywczy

Wszystkie składniki zagniatamy w misce. Aby wyszło więcej ciasteczek, trzeba wyrobić dwa ciasta. Do jednego dodajemy zielony barwnik spożywczy, do drugie niebieski.

Po zagnieceniu dwóch ciast, zawijamy je w folię i wkładamy do lodówki na ok. 40 minut.

Następnie robimy kulkę z niebieskiego ciasta dodajemy do niego kawałki ciasta zielonego i znowu robimy kulę. Potem spłaszczamy je na dłoni i ciastko gotowe.

Ciasteczka pieczemy tak jak zwykłe kruche, czyli około 10 – 12 minut w piekarniku nagrzanym do 160 stopni.

Pamiętajcie jeśli nie posiadacie w domu barwinka spożywczego, a macie może jakieś pisaki do ciasteczek, upieczcie normalnie kruche ciasteczka i je ozdóbcie w jakich fajny, związanym sposób.

Życzymy smacznego ;-).

pomysł na ciasteczka zaczerpnięty z Internetu ze strony: https://kolorowy-swiatdzieci.blogspot.com/2015/04/ciasteczka-z-okazji-dnia-ziemi.html?fbclid=IwAR0G2UYPBIzz6gKQRq3JzTpJ6UzGtCc0ww4qnsmSY0Mfv36W0kFAnhbY2PM