Zamiast wyrzucać stare świecówki do kosza, warto dać im drugie życie. Recyklingowe kredki to zarówno zabawa, jak i doskonała stymulacja dziecięcych zmysłów: wzroku, dotyku – a jeśli dodamy do świecowych wypieków nieco olejku aromatycznego – także węchu.

Co jest nam potrzebne aby zrobić kredki?

  • stare, połamane kredki świecowe lub pastele olejne (kredki Bambino nie są do tego odpowiednie)
  • metalowe foremki do ciasta lub papierki do muffinów
  • olej roślinny
  • patyczek do szaszłyków
  • papier
  • olejek aromatyczny.

Przygotuj kredki – wybierz z dziecięcej kolekcji wszystkie połamane okazy, „obierz” je z papierków, połam na mniejsze części.

Piekarnik rozgrzej do ok. 150 stopni. Następnie olejem lub masłem roślinnym wysmaruj foremki do ciasta lub papierki do muffinów (oleju możesz dodać nieco więcej – i tak wymiesza się z roztopionymi świecówkami). Następnie nasyp kredki do ok. połowy wysokości foremki – możesz w jednej foremce wymieszać podobne barwy, możesz też wrzucić do środka jak największą ilość kredek kolorowych. Wszystko zależy od tego, jaki dzieci zamierzają osiągnąć efekt końcowy. Możesz też opcjonalnie dodać do kolorowej masy odrobinę olejku aromatycznego.

Kredki w foremkach włóż do rozgrzanego piekarnika – dość szybko się one roztapiają, dlatego nie należy zostawiać ich na dłużej bez nadzoru. Na wymieszanie kredek wystarczyć powinno od 5 do 10 min.  Gotowe kredki wyjmujemy z foremki, mieszamy je lekko patyczkiem do szaszłyków, następnie studzimy (możemy włożyć na pół godz. do lodówki, by się lepiej utrwaliły). Po wyjęciu z foremki kredki w kształcie serduszek, kółeczek czy kwiatków wycieramy papierowym ręcznikiem.

UDANEJ ZABAWY!!!