Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice już nie długo Wielkanoc. Zapewne wszystkie nasze Przedszkolaki będą malowały jajka tworząc z nich kolorowe pisanki. Mam dla Was dziś propozycję stworzenia pisankowych gniotków z balonów.

Do stworzenia takich pisanek potrzebne będą Wam:

• balony,
  • mąką lub ryż,
  • butelkę,
  • lejek,
  • pisaki lub najlepiej czarny marker.

Pisankowe gniotki świetnie się ugniatają i dają dzieciom wiele radości. Dzięki takiej sensorycznej zabawie dzieci mogą bawić się samodzielnie wykonanymi pisankami, ugniatać je, podrzucać i postawić jako dekorację świąteczną.

Na początku wsypujemy mąkę lub ryż do butelki w zależności od wielkości balona około 10 czubatych łyżeczek mąki lub 20 ryżu. Najlepiej robić to przez lejek, poruszając w środku słomką lub wykałaczką, aby przesypywało się bez zastojów. Następnie dmuchamy balon, skręcamy go i zakładamy na butelkę. Teraz wystarczy butelkę obrócić w taki sposób, aby mąka przesypała się do nadmuchanego balona. Można to przyśpieszyć ściskając kilkukrotnie butelkę.

propozycja pracy zaczerpnięta ze strony: https://mojedziecikreatywnie.pl/2018/03/wielkanocne-pisanki-z-balonow-zabawa-dla-dzieci/