Rozrywka przy grze planszowej to wspaniała okazja, aby wspólnie spędzić czas.

Kiedy gramy, zwłaszcza w dużym gronie, pojawia się wiele okazji do śmiechu. Rozmaite nieporozumienia, pomyłki czy też niezwykłe zwroty akcji wywołują w nas wesołość. Wystarczy, że jedna osoba wybuchnie śmiechem, a pozostali zaraz do niej dołączą. Śmiech jest przecież zaraźliwy. I bardzo dobrze! Bardzo dobrze, bo – czego dowiedli naukowcy – wyzwala on w naszych organizmach endorfiny, nie bez powodu nazywane “hormonami szczęścia”. Graj i śmiej się, a pójdzie Ci to na zdrowie.

Gry planszowe redukują także stres. Przy tego rodzaju zabawie odprężamy się. Zarazem jesteśmy tak zaangażowani, że zapominamy o mniejszych i większych troskach. Znajdujemy się w nieco innym świecie. Powracamy do rzeczywistości z energią i nowymi pomysłami.

Dodatkowo wiele gier planszowych usprawnia naszą pamięć oraz rozwija zdolności poznawcze. Uczymy się łączyć ze sobą fakty i wyciągać z nich logiczne wnioski.

Dzisiaj mamy dla was ciekawą propozycję wykonania gry planszowej. Dzięki uprzejmości portalu “Wszystkiego Słodkiego” możecie samodzielnie wykonać słodką grę pt. “Słodka przygoda”

Celem gry jest zebranie jak najwięcej cukierków – papierowe cukierki zostały przygotowane do wycięcia i mogą posłużyć jako waluta, ale można również wykorzystać do gry prawdziwe łakocie – cukierki, babeczki, ciasteczka czy kostki czekolady. Urozmaicenia na polach na pewno nie raz spowodują zwrot akcji i dostarczą dużo dobrej zabawy i śmiechu ?.

GRĘ MOŻNA POBRAĆ NA STRONIE :

https://wszystkiegoslodkiego.pl/diy/zrob-to-sam-gra-planszowa-slodka-przygoda

A oto Mikołaj z grupy “Jeżyki” – DOBREJ ZABAWY !!!