Jesień to czas zbiorów warzyw i owoców dlatego pod koniec września, kiedy to sady wypełnione są po brzegi bogactwem witamin, a ogrody zachęcają do zjadania przepysznych zdrowych warzyw, przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do ogródka warzywnego.

Dzięki wizycie w tym pięknym, ekologicznym miejscu wszystkie dzieci mogły poznać sposoby uprawiania warzyw – „od nasionka do warzywa”. Ponadto wzbogaciły swoją wiedzę na temat ich wartości odżywczych, tak ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zapoznały się również z narzędziami, które są niezbędne do wykonywania prac ogrodowych. Dzieci uświadomiły sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie, a  kąciki przyrody w naszych przedszkolnych salach wzbogaciły się o dorodne warzywa.