5 października gościliśmy w przedszkolu w ramach akcji “Przedszkola bezpieczny na drodze” Panią Policjantkę. Nadrzędnym celem prowadzonej akcji we wszystkich grupach wiekowych było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki z młodszych grup zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku, bezpiecznego przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych. Starsze przedszkolaki utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu przedszkola oraz numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się także dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków.

 7 października dzieci z najstarszych grup odwiedził Pan Kolejarz w ramach akcji “Bezpieczny przejazd kolejowy”.  Celem akcji jest uświadamianie dzieci jak poprawnie korzystać z przejazdów i przejść kolejowych. Podczas zajęć przedszkolaki poznały najważniejsze znaki drogowe, obejrzały film edukacyjny, dowiedziały się także o tym, jak powiadamiać o niebezpiecznych sytuacjach wykorzystując informacje z żółtych naklejek PLK, umieszczonych na przejazdach, wzięły udział w przygotowanym konkursie, utrwalającym zdobyte wiadomości. W prezencie otrzymały kolorowanki oraz kredki. To od odpowiedniego wychowania najmłodszych w dużym stopniu zależy to, jak w przyszłości będą zachowywać się na torach jako kierowcy.