Czym jest PACYNKA?

Pacynka to lalka wkładana bezpośrednio na dłoń aktora-animatora. Przedramię animatora kryje się w kostiumie lalki lub odpowiednio luźnym i maskującym dłoń rękawie.
Pacynka posiada charakterystyczne jedynie dla niej zdeformowanie postaci i ruchów, wynikające z kształtów ludzkiej dłoni. Pacynka składa się z główki, nakładanej na palec/palce oraz korpusu, który tworzy ręka animatora, ubrana najczęściej w trójpalczastą rękawiczkę-kostium, do której czasami są przyszyte nóżki. Pacynka to lalka niezwykle żywa, nie krępuje ona swobody ruchów dłoni animatora, może on więc w sposób najbardziej bezpośredni przekazać swój ruch pacynce. Jest ona też jedną z najbardziej rozpowszechnionych lalek na świecie.

Dzieci przygotowały pacynki swoich ulubionych postaci z bajek

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!