Wrzesień to miesiąc zbliżającej się jesieni a jesień najlepiej zaobserwować w zaciszu leśnej przyrody. Nasze przedszkolaki z tej okazji wybrały się do leśniczówki i szkółki leśnej Nadleśnictwa Dobrzejewice.

Dzieci poznały warstwy budowy lasu, zapoznały się z różnymi gatunkami roślin, drzew i krzewów . Słuchały śpiewu ptaków oraz opowieści leśniczego o jego pracy.

Na koniec dzieci wspólnie spędziły czas przy ognisku przy dźwiękach jesiennych piosnek i smacznym pieczonym ziemniaku.

Z tego wyjątkowego spotkania dzieci wróciły z zebranymi darami, które oferuje nam lasu: liśćmi, kasztanami, żołędziami i sadzonkami drzew .

Wycieczka była wspaniałą i niezapomnianą lekcją przyrody. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok 🙂